2012 Præmieskydning

 

RESULTATLISTE
Præmieskydning Løsning-Hedensted januar 2012

 

 
 
  Gevær, 15m. – Mesterskab BK1
1 92910 Kaare Pedersen 07-009 Hovedgaard Skytteforening 200/12    199/14    399/26  
2 88984 Emmeli Mikkelsen 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 198/09    200/12    398/21  
3 81969 Steffani Johansen 07-282 Jelling FS Skydning 200/06    197/08    397/14  
4 88425 Malthe Tønder Fredberg 07-007 Østbirk Skytteforening 195/09    193/06    388/15  
 
 
  Gevær, 15m. – Mesterskab BK2
1 102112 Ludvig Porsbjerg 07-134 Bredstrup-Pjedsted IF 197/07    199/09    396/16  
2 87872 Martin Knudsen 07-134 Bredstrup-Pjedsted IF 195/09    199/07    394/16  
3 101490 Christoffer Røjkjær 07-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 198/03    196/03    394/06  
4 92426 Frederik Fill Brems Andersen 07-134 Bredstrup-Pjedsted IF 197/09    196/09    393/18  
5 93897 Patrick Sortkjær 07-004 Glud Skytteforening 197/06    195/09    392/15  
6 101218 Mathias Meyer 07-456 Vejle Skytteforening 195/04    196/03    391/07  
7 91753 Peter Christiansen 07-004 Glud Skytteforening 196/05    194/01    390/06  
 
 
  Gevær, 15m. – Mesterskab BK3
1 89305 Jacob Wedderkop 07-009 Hovedgaard Skytteforening 197/04    196/01    393/05  
2 93286 Mads Hauge 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 191/04    196/05    387/09  
3 102110 Jesper Madsen 07-134 Bredstrup-Pjedsted IF 189/00    187/00    376/00  
4 103757 Jack Løkkegaard 07-456 Vejle Skytteforening 189/05    184/01    373/06  
 
 
  Gevær, 15m. – Mesterskab BK4
1 103883 Julie Hilding Thomsen 07-004 Glud Skytteforening 195/08    196/04    391/12  
2 103947 Kevin Johnsen 07-007 Østbirk Skytteforening 195/04    190/03    385/07  
3 102619 Oskar Jensen 07-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 189/05    189/00    378/05  
4 103938 Morten Wallstrøm 07-007 Østbirk Skytteforening 187/02    188/01    375/03  
5 103758 Alexander B. Mortensen 07-456 Vejle Skytteforening 187/04    186/01    373/05  
6 103884 Trine Kragsbjerg 07-004 Glud Skytteforening 188/03    183/00    371/03  
 
 
  Gevær, 15m. – Mesterskab J1
1 88618 Anders Kurt R. Christensen 07-282 Jelling FS Skydning 200/14    200/09    400/23  
2 34571 Thomas Johansen 07-282 Jelling FS Skydning 199/10    198/07    397/17  
3 34760 Sarah Moulvad 07-456 Vejle Skytteforening 199/08    198/08    397/16  
 
 
  Gevær, 15m. – Mesterskab J2
1 97815 Magnus Andersen 07-456 Vejle Skytteforening 198/08    194/02    392/10  
2 91985 Patrick Graversen Nielsen 07-134 Bredstrup-Pjedsted IF 192/07    186/00    378/07  
3 89298 Line Pedersen 07-009 Hovedgaard Skytteforening 188/02    184/01    372/03  
 
 
  Gevær, 15m. – Mesterskab UNG
1 32994 Marc Pedersen 07-008 Nr. Snede og Omegns Skytteforening 180/02    181/00    361/02  
2 19919 Dagmar Bjerre 07-008 Nr. Snede og Omegns Skytteforening 169/00    174/00    343/00  
 
 
  Gevær, 15m. – Mesterskab 1
1 34301 Karsten Karstensen 07-114 Billund-Vorbasse Skytteforening 188/01    184/01    372/02  
 
 
  Gevær, 15m. – Mesterskab 2
1 17311 Anders Secher 07-437 Ullerup Skytteforening 187/04    185/03    372/07  
2 20009 Jens Bo Laursen 07-002 Honum og Omegns Skytteforening 182/03    185/00    367/03  
3 20326 Flemming Mikkelsen 07-005 Ousted Tåning Skytteforening 182/01    183/00    365/01  
4 21272 Daniel Vase 07-002 Honum og Omegns Skytteforening 184/02    180/01    364/03  
5 34585 Vagn Koch 07-423 Tørring Idrætsforening 178/00    182/01    360/01  
6 20092 Morten Hansen 07-007 Østbirk Skytteforening 176/00    175/00    351/00  
 
 
  Gevær, 15m. – Mesterskab V1
1 20954 Per Christiansen 07-004 Glud Skytteforening 199/08    197/03    396/11  
2 20964 Ole Hansen 07-004 Glud Skytteforening 194/05    198/05    392/10  
3 90904 Kurt Christiansen 07-001 Horsens Skyttekreds 190/03    193/06    383/09  
4 21158 Jens Jørgen Jensen 07-004 Glud Skytteforening 190/01    189/01    379/02  
5 34583 Viggo Jensen 07-423 Tørring Idrætsforening 189/03    185/01    374/04  
 
 
  Gevær, 15m. – Mesterskab V2
1 34700 Else Marie Nielsen 07-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 197/05    195/04    392/09  
2 96287 Karsten Knudsen 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 192/02    192/01    384/03  
3 83601 Jens Erik Nielsen 07-004 Glud Skytteforening 191/05    189/02    380/07  
4 75424 Lissy Hansen 07-004 Glud Skytteforening 192/02    188/02    380/04  
5 34545 Peter Ryholl 07-456 Vejle Skytteforening 189/02    188/02    377/04  
 
 
  Gevær, 15m. – Mesterskab V3
1 34680 Egon Dammand 07-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 189/05    195/04    384/09  
2 20390 Kresten Kristensen 07-007 Østbirk Skytteforening 191/03    186/02    377/05  
3 88934 Willy Wegner 07-001 Horsens Skyttekreds 180/00    183/01    363/01  
4 34660 Erik Jarl Henriksen 07-423 Tørring Idrætsforening 183/02    180/00    363/02  
 
 
  Gevær, 15m. – Mesterskab ÅK1
1 35001 Jan Ryholl 07-456 Vejle Skytteforening 200/11    200/09    400/20  
2 20931 Randi Vejlgård 07-004 Glud Skytteforening 198/08    196/09    394/17  
3 20331 Dan Lauersen 07-005 Ousted Tåning Skytteforening 195/07    195/05    390/12  
 
 
  Gevær, 15m. – Mesterskab ÅK2
1 100603 Jens Sten Knudsen 07-134 Bredstrup-Pjedsted IF 198/10    197/05    395/15  
2 91840 Jimmi Pedersen 07-008 Nr. Snede og Omegns Skytteforening 190/02    192/04    382/06  
 
 
  Gevær, 15m. – Mesterskab ÅK3
1 34772 Maria Sommer 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 196/05    193/03    389/08  
2 101326 Kent Hougaard 07-007 Østbirk Skytteforening 195/06    192/06    387/12  
3 94836 Maja Temnæs 07-007 Østbirk Skytteforening 191/04    190/03    381/07  
4 103882 Bjarke Thomsen 07-004 Glud Skytteforening 187/02    190/03    377/05  
 
 
  Gevær, 15m. – Klasse BK1
1 92910 Kaare Pedersen 07-009 Hovedgaard Skytteforening 200/12  
2 81969 Steffani Johansen 07-282 Jelling FS Skydning 200/06  
3 88984 Emmeli Mikkelsen 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 198/09  
4 88425 Malthe Tønder Fredberg 07-007 Østbirk Skytteforening 195/09  
 
 
  Gevær, 15m. – Klasse BK2
1 101490 Christoffer Røjkjær 07-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 198/03  
2 92426 Frederik Fill Brems Andersen 07-134 Bredstrup-Pjedsted IF 197/09  
3 102112 Ludvig Porsbjerg 07-134 Bredstrup-Pjedsted IF 197/07  
4 93897 Patrick Sortkjær 07-004 Glud Skytteforening 197/06  
5 91753 Peter Christiansen 07-004 Glud Skytteforening 196/05  
6 87872 Martin Knudsen 07-134 Bredstrup-Pjedsted IF 195/09  
7 101218 Mathias Meyer 07-456 Vejle Skytteforening 195/04  
 
 
  Gevær, 15m. – Klasse BK3
1 89305 Jacob Wedderkop 07-009 Hovedgaard Skytteforening 197/04  
2 93286 Mads Hauge 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 191/04  
3 97602 Emil Nielsen 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 190/04  
4 103757 Jack Løkkegaard 07-456 Vejle Skytteforening 189/05  
5 97601 Frida Nielsen 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 189/04  
6 102110 Jesper Madsen 07-134 Bredstrup-Pjedsted IF 189/00  
7 97603 Anton Nielsen 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 179/03  
 
 
  Gevær, 15m. – Klasse BK4
1 104450 Leif Rassau 07-009 Hovedgaard Skytteforening 197/08  
2 103883 Julie Hilding Thomsen 07-004 Glud Skytteforening 195/08  
3 103947 Kevin Johnsen 07-007 Østbirk Skytteforening 195/04  
4 M0003 Emil Slot 07-009 Hovedgaard Skytteforening 190/04  
5 103942 Thomas Simonsen 07-007 Østbirk Skytteforening 190/02  
6 102619 Oskar Jensen 07-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 189/05  
7 103884 Trine Kragsbjerg 07-004 Glud Skytteforening 188/03  
8 103858 Markus Frederik Mørch 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 188/01  
9 103758 Alexander B. Mortensen 07-456 Vejle Skytteforening 187/04  
10 103938 Morten Wallstrøm 07-007 Østbirk Skytteforening 187/02  
11 101325 Tobias Hougaard 07-007 Østbirk Skytteforening 187/00  
12 102620 Tanja Sørensen 07-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 183/02  
13 101734 Nels Emil Pedersen 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 183/01  
14 102617 Per Ravnsborg 07-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 181/01  
15 101350 Nicklas Nielsen 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 181/00  
16 101491 Gustav Røjkjær 07-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 173/00  
17 102618 Christian Ravnsborg 07-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 168/01  
 
 
  Gevær, 15m. – Klasse J1
1 88618 Anders Kurt R. Christensen 07-282 Jelling FS Skydning 200/14  
2 34571 Thomas Johansen 07-282 Jelling FS Skydning 199/10  
3 34760 Sarah Moulvad 07-456 Vejle Skytteforening 199/08  
 
 
  Gevær, 15m. – Klasse J2
1 97815 Magnus Andersen 07-456 Vejle Skytteforening 198/08  
2 91985 Patrick Graversen Nielsen 07-134 Bredstrup-Pjedsted IF 192/07  
3 89298 Line Pedersen 07-009 Hovedgaard Skytteforening 188/02  
4 101322 Patrick Bergmann 07-007 Østbirk Skytteforening 160/01  
 
 
  Gevær, 15m. – Klasse UNG
1 32994 Marc Pedersen 07-008 Nr. Snede og Omegns Skytteforening 180/02  
2 19919 Dagmar Bjerre 07-008 Nr. Snede og Omegns Skytteforening 169/00  
 
 
  Gevær, 15m. – Klasse 1
1 34301 Karsten Karstensen 07-114 Billund-Vorbasse Skytteforening 188/01  
 
 
  Gevær, 15m. – Klasse 2
1 35742 Bo G. Madsen 07-134 Bredstrup-Pjedsted IF 191/02  
2 17311 Anders Secher 07-437 Ullerup Skytteforening 187/04  
3 21272 Daniel Vase 07-002 Honum og Omegns Skytteforening 184/02  
4 20009 Jens Bo Laursen 07-002 Honum og Omegns Skytteforening 182/03  
5 20326 Flemming Mikkelsen 07-005 Ousted Tåning Skytteforening 182/01  
6 34585 Vagn Koch 07-423 Tørring Idrætsforening 178/00  
7 20092 Morten Hansen 07-007 Østbirk Skytteforening 176/00  
 
 
  Gevær, 15m. – Klasse 3
1 M0001 Robert Nissen 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 165/00  
 
 
  Gevær, 15m. – Klasse V1
1 20954 Per Christiansen 07-004 Glud Skytteforening 199/08  
2 20964 Ole Hansen 07-004 Glud Skytteforening 194/05  
3 86889 Karl Otto Lauersen 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 192/06  
4 90904 Kurt Christiansen 07-001 Horsens Skyttekreds 190/03  
5 21158 Jens Jørgen Jensen 07-004 Glud Skytteforening 190/01  
6 34583 Viggo Jensen 07-423 Tørring Idrætsforening 189/03  
7 34766 Niels Sommer 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 188/03  
 
 
  Gevær, 15m. – Klasse V2
1 34700 Else Marie Nielsen 07-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 197/05  
2 19960 Ove Rasmussen 07-002 Honum og Omegns Skytteforening 192/06  
3 75424 Lissy Hansen 07-004 Glud Skytteforening 192/02  
3 96287 Karsten Knudsen 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 192/02  
5 19946 Verner Sørensen 07-002 Honum og Omegns Skytteforening 191/05  
5 83601 Jens Erik Nielsen 07-004 Glud Skytteforening 191/05  
7 20760 Ove Kusk 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 191/04  
8 20819 Ernst Jensen 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 190/02  
9 34545 Peter Ryholl 07-456 Vejle Skytteforening 189/02  
 
 
  Gevær, 15m. – Klasse V3
1 20643 Lars-Åge Pedersen 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 195/06  
2 20390 Kresten Kristensen 07-007 Østbirk Skytteforening 191/03  
3 34680 Egon Dammand 07-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 189/05  
4 34638 Knud Markussen 07-008 Nr. Snede og Omegns Skytteforening 186/03  
5 34660 Erik Jarl Henriksen 07-423 Tørring Idrætsforening 183/02  
6 88934 Willy Wegner 07-001 Horsens Skyttekreds 180/00  
7 21035 Marius Kristensen 07-007 Østbirk Skytteforening 178/00  
 
 
  Gevær, 15m. – Klasse ÅK1
1 35001 Jan Ryholl 07-456 Vejle Skytteforening 200/11  
1 92106 Anders Rosenkrans 07-134 Bredstrup-Pjedsted IF 200/11  
3 20931 Randi Vejlgård 07-004 Glud Skytteforening 198/08  
4 20331 Dan Lauersen 07-005 Ousted Tåning Skytteforening 195/07  
 
 
  Gevær, 15m. – Klasse ÅK2
1 100603 Jens Sten Knudsen 07-134 Bredstrup-Pjedsted IF 198/10  
2 91840 Jimmi Pedersen 07-008 Nr. Snede og Omegns Skytteforening 190/02  
3 97600 Per Nielsen 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 189/01  
 
 
  Gevær, 15m. – Klasse ÅK3
1 34772 Maria Sommer 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 196/05  
2 101326 Kent Hougaard 07-007 Østbirk Skytteforening 195/06  
3 34791 Henrik Nielsen 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 194/02  
4 94836 Maja Temnæs 07-007 Østbirk Skytteforening 191/04  
5 103882 Bjarke Thomsen 07-004 Glud Skytteforening 187/02  
6 104404 Gert Rote 07-134 Bredstrup-Pjedsted IF 186/03  
7 102850 Hanne Vinther 07-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 185/00  
 
 
  Standardpistol, 15m. – Klasse 1
1 34774 Leif Frank Nielsen 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 276/94  
2 34791 Henrik Nielsen 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 273/91  
 
 
  Standardpistol, 15m. – Klasse 4
1 21331 Bendt Lykke Andersen 07-001 Horsens Skyttekreds 245/85  
2 94268 Kristian Wetke 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 224/69  
3 M0001 Robert Nissen 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 148/31  
 
 
  Standardpistol, 15m. – Klasse V1
1 35758 Bent Knudsen 07-134 Bredstrup-Pjedsted IF 278/93  
2 35659 Hans Jacobsen 07-134 Bredstrup-Pjedsted IF 271/87  
 
 
  Standardpistol, 15m. – Klasse ÅK1
1 34696 Hans Jørgen Nielsen 07-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 275/95  
2 20666 Jesper Larsen 07-011 Ølsted Skytteforening 271/90  
3 74251 Mikkel Hollnagel 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 268/89  
4 34728 Kim Watz 07-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 267/87