2013 Præmieskydning

 

ESULTATLISTE
Præmieskydning Løsning-Hedensted sommer 2013

 

Gevær, 50m. – Mesterskab BK1
1 98282 Kristine R. Christensen 07-282 Jelling FS Skydning 200/15    200/14    400/29
2 93897 Patrick Sortkjær 07-004 Glud Skytteforening 199/07    198/06    397/13
3 103883 Julie Hilding Thomsen 07-004 Glud Skytteforening 200/09    197/06    397/15
4 101490 Christoffer Røjkjær 07-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 196/07    198/14    394/21
5 97595 Hans Skifter Lauersen 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 196/09    198/10    394/19
6 104499 Emil Kjærsgaard Jørgensen 07-282 Jelling FS Skydning 196/07    196/07    392/14
7 91753 Peter Christiansen 07-004 Glud Skytteforening 198/08    194/07    392/15
Gevær, 50m. – Mesterskab BK2
1 101491 Gustav Røjkjær 07-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 193/02    195/09    388/11
2 106638 Morten Mikkelsen 07-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 186/03    180/03    366/06
Gevær, 50m. – Mesterskab BK3
1 108235 Simon Kjerkegård 07-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 186/05    186/02    372/07
Gevær, 50m. – Mesterskab J1
1 88618 Anders Kurt R. Christensen 07-282 Jelling FS Skydning 196/06    200/09    396/15
2 95177 Hans Byager 07-282 Jelling FS Skydning 199/12    194/04    393/16
Gevær, 50m. – Mesterskab 1
1 34301 Karsten Karstensen 07-114 Billund-Vorbasse Skytteforening 196/06    194/05    390/11
2 20653 Kathrine Pedersen 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 192/09    193/07    385/16
Gevær, 50m. – Mesterskab 3
1 34585 Vagn Koch 07-423 Tørring Idrætsforening 186/03    183/04    369/07
2 111577 Niels Ladegaard 07-456 Vejle Skytteforening 177/03    174/04    351/07
Gevær, 50m. – Mesterskab V1
1 34740 Hardy Larsen 07-002 Honum og Omegns Skytteforening 198/10    199/11    397/21
2 96287 Karsten Knudsen 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 194/07    194/02    388/09
3 83601 Jens Erik Nielsen 07-004 Glud Skytteforening 195/05    189/01    384/06
4 35006 Ida G. Salvesen 07-456 Vejle Skytteforening 193/05    190/01    383/06
Gevær, 50m. – Mesterskab V2
1 88934 Willy Wegner 07-001 Horsens Skyttekreds 190/04    193/04    383/08
2 19834 Hans Larsen 07-004 Glud Skytteforening 193/02    189/06    382/08
3 34700 Else Marie Nielsen 07-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 186/02    191/05    377/07
4 108240 Thor Købsted 07-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 174/03    172/02    346/05
Gevær, 50m. – Mesterskab ÅK1
1 34879 Peter Tørslev 07-456 Vejle Skytteforening 197/07    200/08    397/15
2 32994 Marc Pedersen 07-008 Nr. Snede og Omegns Skytteforening 195/08    198/08    393/16
3 20331 Dan Lauersen 07-005 Ousted Tåning Skytteforening 197/05    196/07    393/12
4 96337 Christian Jensen 06-001 Ribe Skyttekreds 194/09    198/09    392/18
Gevær, 50m. – Mesterskab ÅK2
1 108238 Kenneth Borch 07-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 197/07    189/07    386/14
2 91840 Jimmi Pedersen 07-008 Nr. Snede og Omegns Skytteforening 190/04    193/04    383/08
3 34696 Hans Jørgen Nielsen 07-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 191/05    189/03    380/08
4 106639 Jesper Mikkelsen 07-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 163/00    162/02    325/02
Gevær, 50m. – Klasse BK1
1 98282 Kristine R. Christensen 07-282 Jelling FS Skydning 200/15
2 103883 Julie Hilding Thomsen 07-004 Glud Skytteforening 200/09
3 93897 Patrick Sortkjær 07-004 Glud Skytteforening 199/07
4 91753 Peter Christiansen 07-004 Glud Skytteforening 198/08
5 97595 Hans Skifter Lauersen 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 196/09
6 101490 Christoffer Røjkjær 07-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 196/07
6 104499 Emil Kjærsgaard Jørgensen 07-282 Jelling FS Skydning 196/07
Gevær, 50m. – Klasse BK2
1 101491 Gustav Røjkjær 07-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 193/02
2 109541 Mads Dupont 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 192/06
3 106638 Morten Mikkelsen 07-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 186/03
Gevær, 50m. – Klasse BK3
1 108235 Simon Kjerkegård 07-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 186/05
2 108236 William Jensen 07-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 160/02
Gevær, 50m. – Klasse J1
1 95177 Hans Byager 07-282 Jelling FS Skydning 199/12
2 88618 Anders Kurt R. Christensen 07-282 Jelling FS Skydning 196/06
Gevær, 50m. – Klasse 1
1 34301 Karsten Karstensen 07-114 Billund-Vorbasse Skytteforening 196/06
2 20653 Kathrine Pedersen 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 192/09
Gevær, 50m. – Klasse 3
1 34585 Vagn Koch 07-423 Tørring Idrætsforening 186/03
2 111577 Niels Ladegaard 07-456 Vejle Skytteforening 177/03
Gevær, 50m. – Klasse V1
1 34740 Hardy Larsen 07-002 Honum og Omegns Skytteforening 198/10
2 20964 Ole Hansen 07-004 Glud Skytteforening 196/09
3 83601 Jens Erik Nielsen 07-004 Glud Skytteforening 195/05
4 96287 Karsten Knudsen 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 194/07
5 35006 Ida G. Salvesen 07-456 Vejle Skytteforening 193/05
6 20326 Flemming Mikkelsen 07-005 Ousted Tåning Skytteforening 191/02
Gevær, 50m. – Klasse V2
1 19834 Hans Larsen 07-004 Glud Skytteforening 193/02
2 88934 Willy Wegner 07-001 Horsens Skyttekreds 190/04
3 108239 Axel Borch 07-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 189/04
4 86889 Karl Otto Lauersen 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 189/02
5 75424 Lissy Hansen 07-004 Glud Skytteforening 187/03
6 34680 Egon Dammand 07-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 187/02
7 34700 Else Marie Nielsen 07-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 186/02
8 20760 Ove Kusk 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 183/02
9 108240 Thor Købsted 07-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 174/03
Gevær, 50m. – Klasse ÅK1
1 34879 Peter Tørslev 07-456 Vejle Skytteforening 197/07
2 20331 Dan Lauersen 07-005 Ousted Tåning Skytteforening 197/05
3 32994 Marc Pedersen 07-008 Nr. Snede og Omegns Skytteforening 195/08
4 96337 Christian Jensen 06-001 Ribe Skyttekreds 194/09
Gevær, 50m. – Klasse ÅK2
1 108238 Kenneth Borch 07-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 197/07
2 34696 Hans Jørgen Nielsen 07-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 191/05
3 91840 Jimmi Pedersen 07-008 Nr. Snede og Omegns Skytteforening 190/04
4 106639 Jesper Mikkelsen 07-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 163/00
Gevær, 200m. – Mesterskab BK
1 98282 Kristine R. Christensen 07-282 Jelling FS Skydning 148/12    150/11    298/23
2 103883 Julie Hilding Thomsen 07-004 Glud Skytteforening 150/09    147/06    297/15
3 93897 Patrick Sortkjær 07-004 Glud Skytteforening 146/05    148/05    294/10
4 91753 Peter Christiansen 07-004 Glud Skytteforening 148/10    143/07    291/17
Gevær, 200m. – Mesterskab JUN
1 88618 Anders Kurt R. Christensen 07-282 Jelling FS Skydning 148/09    149/10    297/19
2 95177 Hans Byager 07-282 Jelling FS Skydning 149/05    147/03    296/08
Gevær, 200m. – Mesterskab 2
1 34301 Karsten Karstensen 07-114 Billund-Vorbasse Skytteforening 139/05    136/00    275/05
Gevær, 200m. – Mesterskab V2
1 96287 Karsten Knudsen 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 144/02    146/05    290/07
Gevær, 200m. – Mesterskab ÅK1
1 96337 Christian Jensen 06-001 Ribe Skyttekreds 149/06    147/08    296/14
Gevær, 200m. – Mesterskab ÅK2
1 32994 Marc Pedersen 07-008 Nr. Snede og Omegns Skytteforening 139/02    139/02    278/04
2 91840 Jimmi Pedersen 07-008 Nr. Snede og Omegns Skytteforening 133/02    133/02    266/04
Gevær, 200m. – Klasse BK
1 103883 Julie Hilding Thomsen 07-004 Glud Skytteforening 150/09
2 98282 Kristine R. Christensen 07-282 Jelling FS Skydning 148/12
3 91753 Peter Christiansen 07-004 Glud Skytteforening 148/10
4 93897 Patrick Sortkjær 07-004 Glud Skytteforening 146/05
Gevær, 200m. – Klasse JUN
1 95177 Hans Byager 07-282 Jelling FS Skydning 149/05
2 88618 Anders Kurt R. Christensen 07-282 Jelling FS Skydning 148/09
Gevær, 200m. – Klasse 2
1 34301 Karsten Karstensen 07-114 Billund-Vorbasse Skytteforening 139/05
Gevær, 200m. – Klasse V2
1 96287 Karsten Knudsen 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 144/02
2 86889 Karl Otto Lauersen 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 118/00
Gevær, 200m. – Klasse ÅK1
1 96337 Christian Jensen 06-001 Ribe Skyttekreds 149/06
Gevær, 200m. – Klasse ÅK2
1 32994 Marc Pedersen 07-008 Nr. Snede og Omegns Skytteforening 139/02
2 91840 Jimmi Pedersen 07-008 Nr. Snede og Omegns Skytteforening 133/02