2014 Præmieskydning januar

RESULTATLISTE
Løsning-Hedensted

 
 
  Gevær, 15m. – Mesterskab BK1
1 93897 Patrick Sortkjær 07-004 Glud Skytteforening 200/10    198/08    398/18  
2 20564 Silas Højfeldt Kildehøj 07-456 Vejle Skytteforening 199/11    198/05    397/16  
3 91753 Peter Christiansen 07-004 Glud Skytteforening 198/06    198/06    396/12  
4 101490 Christoffer Røjkjær 07-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 199/07    196/05    395/12  
5 101491 Gustav Røjkjær 07-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 197/06    195/04    392/10  
 
 
  Gevær, 15m. – Mesterskab BK2
1 109540 Sara Vendelbo 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 199/06    196/07    395/13  
2 101273 Niklas Christiansen 07-004 Glud Skytteforening 197/07    195/08    392/15  
3 109539 Lukas Hofman 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 195/03    194/02    389/05  
4 109534 Camilla Jensen 07-004 Glud Skytteforening 193/02    193/02    386/04  
 
 
  Gevær, 15m. – Mesterskab BK3
1 109541 Mads Dupont 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 197/06    196/07    393/13  
2 101416 Mikkel Wallstrøm 07-007 Østbirk Skytteforening 188/05    191/04    379/09  
3 101324 Nicolai Helding Bentzen 07-007 Østbirk Skytteforening 190/05    187/01    377/06  
4 107907 Malene Juul Knop 07-007 Østbirk Skytteforening 187/02    189/01    376/03  
5 112963 Mads Ohlsen 07-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 185/02    186/01    371/03  
 
 
  Gevær, 15m. – Mesterskab BK4
1 115088 Mikkel Egemose 07-007 Østbirk Skytteforening 194/07    191/04    385/11  
2 M0002 Julie Lønbek 07-004 Glud Skytteforening 193/06    191/03    384/09  
3 115086 Karla Sørensen 07-007 Østbirk Skytteforening 189/04    191/04    380/08  
4 115079 William Børgesen 07-007 Østbirk Skytteforening 188/01    182/02    370/03  
5 112890 Tilde Jensen 07-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 185/01    182/03    367/04  
 
 
  Gevær, 15m. – Mesterskab J1
1 98282 Kristine R. Christensen 07-282 Jelling FS Skydning 200/14    200/13    400/27  
 
 
  Gevær, 15m. – Mesterskab J2
1 103938 Morten Wallstrøm 07-007 Østbirk Skytteforening 187/01    190/02    377/03  
2 102619 Oskar Jensen 07-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 187/02    177/01    364/03  
3 106638 Morten Mikkelsen 07-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 178/00    182/01    360/01  
 
 
  Gevær, 15m. – Mesterskab UNG
1 88618 Anders Kurt R. Christensen 07-282 Jelling FS Skydning 186/01    186/02    372/03  
2 101322 Patrick Bergmann 07-007 Østbirk Skytteforening 140/00    137/00    277/00  
 
 
  Gevær, 15m. – Mesterskab 1
1 20653 Kathrine Pedersen 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 189/01    189/04    378/05  
 
 
  Gevær, 15m. – Mesterskab 2
1 20732 Anders Kildehøj 07-456 Vejle Skytteforening 187/00    187/03    374/03  
2 17311 Anders Secher 07-437 Ullerup Skytteforening 186/01    183/00    369/01  
 
 
  Gevær, 15m. – Mesterskab 3
1 111577 Niels Ladegaard 07-456 Vejle Skytteforening 168/00    172/01    340/01  
 
 
  Gevær, 15m. – Mesterskab V1
1 20861 Vagn Åge Jørgensen 07-002 Honum og Omegns Skytteforening 199/08    199/04    398/12  
2 20964 Ole Hansen 07-004 Glud Skytteforening 195/07    198/09    393/16  
3 34764 Olaf Kurth Jensen 07-456 Vejle Skytteforening 195/02    195/04    390/06  
4 20681 Hans O. Hansen 07-001 Horsens Skyttekreds 196/05    193/06    389/11  
5 20326 Flemming Mikkelsen 07-005 Ousted Tåning Skytteforening 194/02    193/03    387/05  
6 96287 Karsten Knudsen 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 193/02    191/05    384/07  
 
 
  Gevær, 15m. – Mesterskab V2
1 34700 Else Marie Nielsen 07-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 191/02    194/08    385/10  
2 34766 Niels Sommer 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 191/01    192/04    383/05  
3 75424 Lissy Hansen 07-004 Glud Skytteforening 194/08    189/01    383/09  
4 109944 Jens Knop 07-007 Østbirk Skytteforening 190/01    192/02    382/03  
5 86889 Karl Otto Lauersen 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 192/03    188/02    380/05  
6 20390 Kresten Kristensen 07-007 Østbirk Skytteforening 187/02    188/01    375/03  
 
 
  Gevær, 15m. – Mesterskab ÅK1
1 35001 Jan Ryholl 07-456 Vejle Skytteforening 198/14    200/12    398/26  
2 75687 Lars S. Pedersen 07-456 Vejle Skytteforening 195/05    200/04    395/09  
3 101326 Kent Hougaard 07-007 Østbirk Skytteforening 193/02    195/03    388/05  
4 20331 Dan Lauersen 07-005 Ousted Tåning Skytteforening 190/02    196/09    386/11  
5 34772 Maria Sommer 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 192/05    191/05    383/10  
 
 
  Gevær, 15m. – Mesterskab ÅK2
1 20794 Kenneth Busk 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 198/09    197/06    395/15  
2 34696 Hans Jørgen Nielsen 07-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 197/08    196/06    393/14  
3 106639 Jesper Mikkelsen 07-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 183/03    189/01    372/04  
 
 
  Gevær, 15m. – Mesterskab ÅK3
1 109537 Per Hofman 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 194/04    197/04    391/08  
 
 
  Gevær, 15m. – Klasse BK1
1 93897 Patrick Sortkjær 07-004 Glud Skytteforening 200/10  
2 20564 Silas Højfeldt Kildehøj 07-456 Vejle Skytteforening 199/11  
3 101490 Christoffer Røjkjær 07-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 199/07  
4 91753 Peter Christiansen 07-004 Glud Skytteforening 198/06  
5 101491 Gustav Røjkjær 07-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 197/06  
 
 
  Gevær, 15m. – Klasse BK2
1 109540 Sara Vendelbo 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 199/06  
2 101273 Niklas Christiansen 07-004 Glud Skytteforening 197/07  
3 109539 Lukas Hofman 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 195/03  
4 109534 Camilla Jensen 07-004 Glud Skytteforening 193/02  
 
 
  Gevær, 15m. – Klasse BK3
1 109541 Mads Dupont 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 197/06  
2 101324 Nicolai Helding Bentzen 07-007 Østbirk Skytteforening 190/05  
3 101416 Mikkel Wallstrøm 07-007 Østbirk Skytteforening 188/05  
4 107907 Malene Juul Knop 07-007 Østbirk Skytteforening 187/02  
5 112963 Mads Ohlsen 07-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 185/02  
 
 
  Gevær, 15m. – Klasse BK4
1 115088 Mikkel Egemose 07-007 Østbirk Skytteforening 194/07  
2 M0002 Julie Lønbek 07-004 Glud Skytteforening 193/06  
3 115086 Karla Sørensen 07-007 Østbirk Skytteforening 189/04  
4 115079 William Børgesen 07-007 Østbirk Skytteforening 188/01  
5 112890 Tilde Jensen 07-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 185/01  
6 M0001 Thomas Hansen 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 181/00  
7 115087 Oscar Sørensen 07-007 Østbirk Skytteforening 179/00  
8 111676 Jeppe Carlsen 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 178/00  
9 111854 Oliver Thyregod 07-007 Østbirk Skytteforening 171/00  
9 113772 Jakob Gade Kjærgaard 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 171/00  
11 111855 Frederik Thyregod 07-007 Østbirk Skytteforening 170/00  
 
 
  Gevær, 15m. – Klasse J1
1 98282 Kristine R. Christensen 07-282 Jelling FS Skydning 200/14  
 
 
  Gevær, 15m. – Klasse J2
1 102619 Oskar Jensen 07-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 187/02  
2 103938 Morten Wallstrøm 07-007 Østbirk Skytteforening 187/01  
3 106638 Morten Mikkelsen 07-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 178/00  
 
 
  Gevær, 15m. – Klasse UNG
1 88618 Anders Kurt R. Christensen 07-282 Jelling FS Skydning 186/01  
2 101322 Patrick Bergmann 07-007 Østbirk Skytteforening 140/00  
 
 
  Gevær, 15m. – Klasse 1
1 20653 Kathrine Pedersen 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 189/01  
 
 
  Gevær, 15m. – Klasse 2
1 20732 Anders Kildehøj 07-456 Vejle Skytteforening 187/00  
2 17311 Anders Secher 07-437 Ullerup Skytteforening 186/01  
 
 
  Gevær, 15m. – Klasse 3
1 111577 Niels Ladegaard 07-456 Vejle Skytteforening 168/00  
 
 
  Gevær, 15m. – Klasse V1
1 20861 Vagn Åge Jørgensen 07-002 Honum og Omegns Skytteforening 199/08  
2 20954 Per Christiansen 07-004 Glud Skytteforening 197/12  
3 20681 Hans O. Hansen 07-001 Horsens Skyttekreds 196/05  
4 20964 Ole Hansen 07-004 Glud Skytteforening 195/07  
5 34764 Olaf Kurth Jensen 07-456 Vejle Skytteforening 195/02  
6 20326 Flemming Mikkelsen 07-005 Ousted Tåning Skytteforening 194/02  
7 20643 Lars-Åge Pedersen 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 193/04  
8 96287 Karsten Knudsen 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 193/02  
9 35006 Ida G. Salvesen 07-456 Vejle Skytteforening 193/01  
 
 
  Gevær, 15m. – Klasse V2
1 75424 Lissy Hansen 07-004 Glud Skytteforening 194/08  
2 88934 Willy Wegner 07-004 Glud Skytteforening 194/06  
3 86889 Karl Otto Lauersen 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 192/03  
4 34700 Else Marie Nielsen 07-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 191/02  
5 34766 Niels Sommer 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 191/01  
6 109944 Jens Knop 07-007 Østbirk Skytteforening 190/01  
7 20390 Kresten Kristensen 07-007 Østbirk Skytteforening 187/02  
 
 
  Gevær, 15m. – Klasse V3
1 20760 Ove Kusk 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 189/02  
2 34638 Knud Markussen 07-008 Nr. Snede og Omegns Skytteforening 185/01  
 
 
  Gevær, 15m. – Klasse ÅK1
1 35001 Jan Ryholl 07-456 Vejle Skytteforening 198/14  
2 75687 Lars S. Pedersen 07-456 Vejle Skytteforening 195/05  
3 101326 Kent Hougaard 07-007 Østbirk Skytteforening 193/02  
4 34772 Maria Sommer 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 192/05  
5 20331 Dan Lauersen 07-005 Ousted Tåning Skytteforening 190/02  
 
 
  Gevær, 15m. – Klasse ÅK2
1 20794 Kenneth Busk 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 198/09  
2 34696 Hans Jørgen Nielsen 07-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 197/08  
3 106639 Jesper Mikkelsen 07-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 183/03  
 
 
  Gevær, 15m. – Klasse ÅK3
1 109537 Per Hofman 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 194/04  
 
 
  Standardpistol, 15m. – Klasse 1
1 34791 Henrik Nielsen 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 276/92  
2 34774 Leif Frank Nielsen 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 265/91  
 
 
  Standardpistol, 15m. – Klasse 4
1 20794 Kenneth Busk 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 210/77  
 
 
  Standardpistol, 15m. – Klasse ÅK1
1 34728 Kim Watz 07-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 280/91  
2 20666 Jesper Larsen 07-011 Ølsted Skytteforening 271/94  
 
 
  Standardpistol, 15m. – Klasse ÅK2
1 77605 Helle Watz 07-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 262/92