Præmieskydning 25m/50m/200m 2008

Resultatliste

200m Gevær – Mesterskab Klasse JUN
1 07-74501 Michael Lenger 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 148 147 295 / 13
200m Gevær – Mesterskab Klasse UNG
1 07-34591 Thor Heick 002-Honum og Omegns Skytteforening 125 129 254 / 6
200m Gevær – Mesterskab Klasse 1
1 07-20653 Kathrine Pedersen 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 143 142 285 / 8
200m Gevær – Mesterskab Klasse 2
1 07-34585 Vagn Koch 423-Tørring Idrætsforening 130 128 258 / 5
200m Gevær – Mesterskab Klasse 3
1 07-20326 Flemming Mikkelsen 005-Ousted-Tåning Skytteforening 131 133 264 / 7
2 07-20643 Lars-Åge Pedersen 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 131 132 263 / 5
200m Gevær – Mesterskab Klasse V1
1 07-20964 Ole Hansen 004-Glud Skytteforening 148 140 288 / 8
200m Gevær – Mesterskab Klasse V2
1 07-900004 Karl Otto Lauersen 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 137 143 280 / 7
200m Gevær – Mesterskab Klasse ÅK1
1 07-34740 Hardy Larsen 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 149 148 297 / 15
200m Gevær – Klasse BK
1 07-19919 Dagmar Bjerre 008-Nr. Snede og Omegns Skyttefore 129 / 3
2 07-900009 Mathias Hansen 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 119 / 0
200m Gevær – Klasse JUN
1 07-74501 Michael Lenger 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 148 / 6
2 07-32994 Marc Pedersen 008-Nr. Snede og Omegns Skyttefore 122 / 0
200m Gevær – Klasse UNG
1 07-34591 Thor Heick 002-Honum og Omegns Skytteforening 125 / 4
200m Gevær – Klasse 1
1 07-20653 Kathrine Pedersen 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 143 / 5
200m Gevær – Klasse 2
1 07-34585 Vagn Koch 423-Tørring Idrætsforening 130 / 2
200m Gevær – Klasse 3
1 07-20326 Flemming Mikkelsen 005-Ousted-Tåning Skytteforening 131 / 3
2 07-20643 Lars-Åge Pedersen 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 131 / 2
3 07-34791 Henrik Nielsen 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 121 / 3
4 07-20657 Kaj Hansen 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 110 / 0
200m Gevær – Klasse V1
1 07-20964 Ole Hansen 004-Glud Skytteforening 148 / 5
2 07-20784 Leif Mossin 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 144 / 2
3 07-20760 Ove Kusk 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 143 / 2
200m Gevær – Klasse V2
1 07-900004 Karl Otto Lauersen 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 137 / 2
200m Gevær – Klasse ÅK1
1 07-34740 Hardy Larsen 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 149 / 8
200m Gevær – Klasse ÅK2
1 07-34766 Niels Sommer 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 139 / 1
50m Gevær – Mesterskab Klasse BK1
1 07-21049 Louise Christiansen 004-Glud Skytteforening 148 148 296 / 16
2 07-34847 Søren Olsen 456-Vejle Skytteforening 148 147 295 / 14
50m Gevær – Mesterskab Klasse BK2
1 07-21568 Simon Møller 005-Ousted-Tåning Skytteforening 145 147 292 / 14
2 07-80692 Anders Henningsen 456-Vejle Skytteforening 142 146 288 / 8
3 07-21623 Martin Ladegård Græm 005-Ousted-Tåning Skytteforening 142 144 286 / 4
4 07-81382 Mikkel Lundhøj Jensen 456-Vejle Skytteforening 140 141 281 / 4
50m Gevær – Mesterskab Klasse BK3
1 07-19919 Dagmar Bjerre 008-Nr. Snede og Omegns Skyttefore 145 146 291 / 13
2 07-79821 Alberte Sørensen 004-Glud Skytteforening 143 144 287 / 6
3 07-20265 Viktor Tambo 005-Ousted-Tåning Skytteforening 143 137 280 / 5
4 07-900001 Emil Mohr 007-Østbirk Skytteforening 111 125 236 / 1
50m Gevær – Mesterskab Klasse J1
1 07-34853 Stefan Christoffersen 456-Vejle Skytteforening 148 149 297 / 13
2 07-21288 Christian Svendsen 007-Østbirk Skytteforening 149 145 294 / 9
50m Gevær – Mesterskab Klasse J2
1 07-21056 Lillian Dyrby 002-Honum og Omegns Skytteforening 150 149 299 / 17
2 07-20295 Mia Laursen 005-Ousted-Tåning Skytteforening 148 149 297 / 12
3 07-20272 Tanja S. Jensen 005-Ousted-Tåning Skytteforening 147 148 295 / 14
4 07-20092 Morten Hansen 007-Østbirk Skytteforening 147 147 294 / 12
5 07-20309 Julie Mikkelsen 005-Ousted-Tåning Skytteforening 149 144 293 / 8
6 07-32994 Marc Pedersen 008-Nr. Snede og Omegns Skyttefore 145 146 291 / 7
7 07-21040 Marc Jensen 007-Østbirk Skytteforening 142 144 286 / 8
50m Gevær – Mesterskab Klasse UNG
1 06-39794 Line Petermann 001-Ribe Skyttekreds 143 147 290 / 10
2 07-34591 Thor Heick 002-Honum og Omegns Skytteforening 137 142 279 / 6
50m Gevær – Mesterskab Klasse 1
1 07-20653 Kathrine Pedersen 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 147 143 290 / 10
2 06-39064 Ulla Aagaard 072-Helle Skytteforening 141 146 287 / 5
50m Gevær – Mesterskab Klasse 2
1 06-39795 Lene Jensen 001-Ribe Skyttekreds 141 140 281 / 3
2 07-20326 Flemming Mikkelsen 005-Ousted-Tåning Skytteforening 136 142 278 / 6
3 07-20898 Stine Hansen 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 135 142 277 / 5
50m Gevær – Mesterskab Klasse V1
1 07-20964 Ole Hansen 004-Glud Skytteforening 146 144 290 / 9
2 07-20868 Ulla Kessler 001-Horsens Skyttekreds 147 142 289 / 11
3 07-19960 Ove Rasmussen 002-Honum og Omegns Skytteforening 143 144 287 / 12
50m Gevær – Mesterskab Klasse V2
1 07-83601 Jens Erik Nielsen 004-Glud Skytteforening 145 142 287 / 9
2 07-34700 Else Marie Nielsen 006-Klejs Skytteforening 143 142 285 / 9
3 07-75424 Lissy Hansen 004-Glud Skytteforening 139 145 284 / 7
4 07-34680 Egon Dammand 006-Klejs Skytteforening 143 139 282 / 7
5 07-34701 Birgit Meier 006-Klejs Skytteforening 140 141 281 / 4
50m Gevær – Mesterskab Klasse ÅK1
1 07-34740 Hardy Larsen 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 149 148 297 / 14
2 07-20931 Randi Vejlgård 004-Glud Skytteforening 149 148 297 / 11
3 06-40983 Else Jensen 001-Ribe Skyttekreds 150 147 297 / 14
50m Gevær – Mesterskab Klasse ÅK2
1 07-20835 Bodil Kampmann 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 146 146 292 / 10
2 07-20331 Dan Lauersen 005-Ousted-Tåning Skytteforening 138 145 283 / 8
50m Gevær – Klasse BK1
1 07-21049 Louise Christiansen 004-Glud Skytteforening 148 / 8
2 07-34847 Søren Olsen 456-Vejle Skytteforening 148 / 4
50m Gevær – Klasse BK2
1 07-79858 Tanja Kandborg 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 146 / 6
2 07-20796 Kasper Rønnow Jørgensen 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 146 / 5
3 07-21568 Simon Møller 005-Ousted-Tåning Skytteforening 145 / 6
4 07-21623 Martin Ladegård Græm 005-Ousted-Tåning Skytteforening 142 / 2
5 07-80692 Anders Henningsen 456-Vejle Skytteforening 142 / 1
6 07-81382 Mikkel Lundhøj Jensen 456-Vejle Skytteforening 140 / 2
50m Gevær – Klasse BK3
1 07-19919 Dagmar Bjerre 008-Nr. Snede og Omegns Skyttefore 145 / 6
2 07-20265 Viktor Tambo 005-Ousted-Tåning Skytteforening 143 / 4
3 07-79821 Alberte Sørensen 004-Glud Skytteforening 143 / 3
4 07-79859 Theis Kandborg 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 141 / 4
5 07-900008 Julie Hansen 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 141 / 0
6 07-900006 Mathias Hansen 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 136 / 1
7 07-900001 Emil Mohr 007-Østbirk Skytteforening 111 / 0
50m Gevær – Klasse J1
1 07-21288 Christian Svendsen 007-Østbirk Skytteforening 149 / 4
2 07-34853 Stefan Christoffersen 456-Vejle Skytteforening 148 / 8
50m Gevær – Klasse J2
1 07-21056 Lillian Dyrby 002-Honum og Omegns Skytteforening 150 / 9
2 07-20309 Julie Mikkelsen 005-Ousted-Tåning Skytteforening 149 / 5
3 07-20295 Mia Laursen 005-Ousted-Tåning Skytteforening 148 / 8
4 07-20272 Tanja S. Jensen 005-Ousted-Tåning Skytteforening 147 / 8
5 07-20092 Morten Hansen 007-Østbirk Skytteforening 147 / 6
6 07-32994 Marc Pedersen 008-Nr. Snede og Omegns Skyttefore 145 / 1
7 07-21040 Marc Jensen 007-Østbirk Skytteforening 142 / 4
8 07-34772 Maria Sommer 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 133 / 0
50m Gevær – Klasse UNG
1 06-39794 Line Petermann 001-Ribe Skyttekreds 143 / 6
2 07-34591 Thor Heick 002-Honum og Omegns Skytteforening 137 / 3
50m Gevær – Klasse 1
1 07-20653 Kathrine Pedersen 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 147 / 6
2 06-39064 Ulla Aagaard 072-Helle Skytteforening 141 / 3
50m Gevær – Klasse 2
1 06-39795 Lene Jensen 001-Ribe Skyttekreds 141 / 1
2 07-20326 Flemming Mikkelsen 005-Ousted-Tåning Skytteforening 136 / 2
3 07-20898 Stine Hansen 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 135 / 3
50m Gevær – Klasse 3
1 07-34585 Vagn Koch 423-Tørring Idrætsforening 137 / 5
50m Gevær – Klasse V1
1 07-20868 Ulla Kessler 001-Horsens Skyttekreds 147 / 7
2 07-20964 Ole Hansen 004-Glud Skytteforening 146 / 7
3 07-19960 Ove Rasmussen 002-Honum og Omegns Skytteforening 143 / 5
50m Gevær – Klasse V2
1 07-83601 Jens Erik Nielsen 004-Glud Skytteforening 145 / 4
2 07-34680 Egon Dammand 006-Klejs Skytteforening 143 / 4
3 07-34700 Else Marie Nielsen 006-Klejs Skytteforening 143 / 4
4 07-34701 Birgit Meier 006-Klejs Skytteforening 140 / 3
5 07-20760 Ove Kusk 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 139 / 2
6 07-75424 Lissy Hansen 004-Glud Skytteforening 139 / 2
7 07-20819 Ernst Jensen 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 137 / 1
8 07-20784 Leif Mossin 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 136 / 4
9 07-900002 Karl Lauersen 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 133 / 1
10 07-20791 Kristian Sommer 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 125 / 1
50m Gevær – Klasse ÅK1
1 06-40983 Else Jensen 001-Ribe Skyttekreds 150 / 8
2 07-34740 Hardy Larsen 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 149 / 9
3 07-20931 Randi Vejlgård 004-Glud Skytteforening 149 / 5
4 07-34766 Niels Sommer 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 144 / 3
50m Gevær – Klasse ÅK2
1 07-20835 Bodil Kampmann 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 146 / 5
2 07-20331 Dan Lauersen 005-Ousted-Tåning Skytteforening 138 / 2
25m Standardpistol – Klasse JUN
1 07-20960 Patrick Dyrby 002-Honum og Omegns Skytteforening 516 / 91
25m Standardpistol – Klasse 1
1 07-34791 Henrik Nielsen 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 551 / 86
2 07-20944 Peter Hansen 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 549 / 84
25m Standardpistol – Klasse 2
1 07-34774 Leif Frank Nielsen 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 543 / 90
2 07-43377 Peter Hjorth Skov 006-Klejs Skytteforening 505 / 75
3 07-35750 Bjarne Kyed 422-Trelde G&I 497 / 75
25m Standardpistol – Klasse 3
1 07-73857 Nicolai Sandgaard 006-Klejs Skytteforening 498 / 81
2 07-900005 Michael Sørensen 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 487 / 68
3 07-21331 Bendt Lykke Andersen 001-Horsens Skyttekreds 468 / 58
25m Standardpistol – Klasse ÅKL
1 07-34728 Kim Watz 006-Klejs Skytteforening 492 / 52
2 07-21173 Jan Pedersen 001-Horsens Skyttekreds 470 / 77
3 07-21306 Bruno Møller 001-Horsens Skyttekreds 424 / 70
4 07-77605 Helle Watz 006-Klejs Skytteforening 417 / 67
5 07-34750 Anni Sandgaard 006-Klejs Skytteforening 407 / 57