Præmieskydning marts 2017

RESULTATLISTE
Løsninging Hedensted marts 2017

Gevær, 15m. – Mesterskab Børn 1
1 101491 Gustav Røjkjær 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 200/10    200/13    400/23
2 109541 Mads Dupont 10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 199/09    200/12    399/21
3 123669 Maja Pedersen 10-005 Ousted Tåning Skytteforening 200/14    199/15    399/29
4 106554 Mads Sejersen 10-009 Hovedgaard Skytteforening 200/12    198/10    398/22
5 120991 Johannes Rasmussen 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 198/07    198/10    396/17
 
 
Gevær, 15m. – Mesterskab Børn 2
1 126151 Noah Emil Hermansen 10-456 Vejle Skytteforening 199/07    198/02    397/09
2 111249 Hans Akselsen Kirkholt 10-005 Ousted Tåning Skytteforening 195/05    199/07    394/12
3 112889 Malthe Johansen 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 198/07    196/04    394/11
4 126150 Magnus Holm Rodding 10-456 Vejle Skytteforening 199/09    195/04    394/13
5 125877 Frederik Petersen 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 198/11    194/06    392/17
6 125274 Cecilie Nilsson 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 195/04    194/07    389/11
7 128390 Amy Jonas 10-005 Ousted Tåning Skytteforening 196/07    191/05    387/12
8 115082 Jonas Stabell 10-007 Østbirk Skytteforening 190/04    190/01    380/05
 
 
Gevær, 15m. – Mesterskab Børn 3
1 126149 Mads Friedrichsen 10-456 Vejle Skytteforening 193/04    191/02    384/06
2 97745 Oliver Novak 10-423 Tørring Idrætsforening 191/04    192/02    383/06
3 127664 Rasmus Pedersen 10-005 Ousted Tåning Skytteforening 188/01    182/00    370/01
 
 
Gevær, 15m. – Mesterskab Børn 4
1 123799 Christian Hvid Rasmussen 10-007 Østbirk Skytteforening 199/05    195/07    394/12
2 129349 Malthe Haahr-Nielsen 10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 171/00    177/00    348/00
 
 
Gevær, 15m. – Mesterskab Junior 1
1 101490 Christoffer Røjkjær 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 197/08    199/08    396/16
2 84520 Rasmus Kirkholt 10-005 Ousted Tåning Skytteforening 198/07    195/10    393/17
 
 
Gevær, 15m. – Mesterskab Junior 2
1 105857 Magnus Præstegård 10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 197/07    197/05    394/12
2 126192 Maiken Mogensen 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 196/08    193/08    389/16
3 106786 Christoffer Damgaard Larsen 10-222 Gadbjerg Skytteforening 192/06    194/05    386/11
4 116747 Sabrina Andersen 10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 184/03    177/00    361/03
 
 
Gevær, 15m. – Mesterskab UNG Åben 1
1 98282 Kristine Rødsgaard Christensen 10-282 Jelling fS Skydning 198/13    200/17    398/30
2 88618 Anders Kurt Rødsgaard Christensen 10-282 Jelling fS Skydning 198/08    200/10    398/18
 
 
Gevær, 15m. – Mesterskab UNG Åben 2
1 34589 Tobias Novak 10-423 Tørring Idrætsforening 197/06    195/04    392/10
 
 
Gevær, 15m. – Mesterskab Voksen Stilling 3
1 34585 Vagn Koch 10-423 Tørring Idrætsforening 178/00    184/01    362/01
 
 
Gevær, 15m. – Mesterskab Senior 1
1 90904 Kurt Christiansen 10-001 Horsens Skyttekreds 195/07    199/06    394/13
2 20681 Hans O. Hansen 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 197/08    196/08    393/16
3 34764 Olaf Kurth Jensen 10-456 Vejle Skytteforening 190/08    192/02    382/10
 
 
Gevær, 15m. – Mesterskab Senior 2
1 20331 Dan Lauersen 10-005 Ousted Tåning Skytteforening 194/05    194/05    388/10
2 34395 Boje Skovbjerg 10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 189/01    197/06    386/07
3 96287 Karsten Knudsen 10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 192/05    193/04    385/09
 
 
Gevær, 15m. – Mesterskab Voksen Åben 1
1 34696 Hans Jørgen Nielsen 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 200/10    200/10    400/20
2 115942 Jens Bo Jørgensen 06-030 Ulstrup Skytteforening 200/08    200/05    400/13
3 111599 Jesper Dam 10-222 Gadbjerg Skytteforening 197/09    198/10    395/19
4 106905 Martin Larsen 10-222 Gadbjerg Skytteforening 196/06    198/08    394/14
5 120785 John Bo Lyng 09-101 Randers Skyttekreds 192/03    197/07    389/10
 
 
Gevær, 15m. – Mesterskab Voksen Åben 2
1 128434 Kirsten Hårvig 10-005 Ousted Tåning Skytteforening 195/01    198/09    393/10
 
 
Gevær, 15m. – Mesterskab Voksen Åben 3
1 20835 Bodil Kampmann 10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 200/09    199/11    399/20
2 123096 Martin Lysdahl 10-423 Tørring Idrætsforening 191/03    195/04    386/07
3 128891 Anders Ramsing 10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 189/02    187/03    376/05
4 116793 Bo D. Andersen 10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 182/02    187/03    369/05
 
 
Gevær, 15m. – Klasse Børn 1
1 123669 Maja Pedersen 10-005 Ousted Tåning Skytteforening 200/14
2 106554 Mads Sejersen 10-009 Hovedgaard Skytteforening 200/12
3 101491 Gustav Røjkjær 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 200/10
4 109541 Mads Dupont 10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 199/09
5 120991 Johannes Rasmussen 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 198/07
 
 
Gevær, 15m. – Klasse Børn 2
1 126150 Magnus Holm Rodding 10-456 Vejle Skytteforening 199/09
2 126151 Noah Emil Hermansen 10-456 Vejle Skytteforening 199/07
3 125877 Frederik Petersen 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 198/11
4 112889 Malthe Johansen 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 198/07
5 128390 Amy Jonas 10-005 Ousted Tåning Skytteforening 196/07
6 111249 Hans Akselsen Kirkholt 10-005 Ousted Tåning Skytteforening 195/05
7 125274 Cecilie Nilsson 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 195/04
8 115082 Jonas Stabell 10-007 Østbirk Skytteforening 190/04
 
 
Gevær, 15m. – Klasse Børn 3
1 126149 Mads Friedrichsen 10-456 Vejle Skytteforening 193/04
2 97745 Oliver Novak 10-423 Tørring Idrætsforening 191/04
3 127664 Rasmus Pedersen 10-005 Ousted Tåning Skytteforening 188/01
4 127953 Mads L. Holst 10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 185/01
5 115334 Thomas O. Hansen 10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 180/00
 
 
Gevær, 15m. – Klasse Børn 4
1 123799 Christian Hvid Rasmussen 10-007 Østbirk Skytteforening 199/05
2 128890 Tobias Ramsing 10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 175/01
3 129349 Malthe Haahr-Nielsen 10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 171/00
4 129346 Mathias Jensen 10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 170/00
 
 
Gevær, 15m. – Klasse Junior 1
1 84520 Rasmus Kirkholt 10-005 Ousted Tåning Skytteforening 198/07
2 101490 Christoffer Røjkjær 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 197/08
 
 
Gevær, 15m. – Klasse Junior 2
1 105857 Magnus Præstegård 10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 197/07
2 126192 Maiken Mogensen 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 196/08
3 106786 Christoffer Damgaard Larsen 10-222 Gadbjerg Skytteforening 192/06
4 116747 Sabrina Andersen 10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 184/03
 
 
Gevær, 15m. – Klasse UNG Åben 1
1 98282 Kristine Rødsgaard Christensen 10-282 Jelling fS Skydning 198/13
2 88618 Anders Kurt Rødsgaard Christensen 10-282 Jelling fS Skydning 198/08
 
 
Gevær, 15m. – Klasse UNG Åben 2
1 34589 Tobias Novak 10-423 Tørring Idrætsforening 197/06
 
 
Gevær, 15m. – Klasse Voksen Stilling 3
1 34585 Vagn Koch 10-423 Tørring Idrætsforening 178/00
 
 
Gevær, 15m. – Klasse Senior 1
1 20681 Hans O. Hansen 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 197/08
2 90904 Kurt Christiansen 10-001 Horsens Skyttekreds 195/07
3 20861 Vagn Åge Jørgensen 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 193/04
4 34764 Olaf Kurth Jensen 10-456 Vejle Skytteforening 190/08
 
 
Gevær, 15m. – Klasse Senior 2
1 20331 Dan Lauersen 10-005 Ousted Tåning Skytteforening 194/05
2 34700 Else Marie Nielsen 10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 194/03
3 96287 Karsten Knudsen 10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 192/05
4 34395 Boje Skovbjerg 10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 189/01
 
 
Gevær, 15m. – Klasse Senior 3
1 86889 Karl Otto Lauersen 10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 190/03
 
 
Gevær, 15m. – Klasse Voksen Åben 1
1 34696 Hans Jørgen Nielsen 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 200/10
2 115942 Jens Bo Jørgensen 06-030 Ulstrup Skytteforening 200/08
3 111599 Jesper Dam 10-222 Gadbjerg Skytteforening 197/09
4 106905 Martin Larsen 10-222 Gadbjerg Skytteforening 196/06
5 120785 John Bo Lyng 09-101 Randers Skyttekreds 192/03
 
 
Gevær, 15m. – Klasse Voksen Åben 2
1 128434 Kirsten Hårvig 10-005 Ousted Tåning Skytteforening 195/01
 
 
Gevær, 15m. – Klasse Voksen Åben 3
1 20835 Bodil Kampmann 10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 200/09
2 123096 Martin Lysdahl 10-423 Tørring Idrætsforening 191/03
3 129345 Britta Jensen 10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 189/03
4 128891 Anders Ramsing 10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 189/02
5 116793 Bo D. Andersen 10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 182/02
6 M0001 Uffe Broholm 10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 177/01
 
 
Standardpistol, 15m. – Klasse Junior
1 103864 Lærke Ravn Nielsen 10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 191/59
 
 
Standardpistol, 15m. – Klasse Voksen 1 Hånd – 1
1 34774 Leif Frank Nielsen 10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 268/92
 
 
Standardpistol, 15m. – Klasse Senior 2 Hånd – 1
1 34728 Kim Watz 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 270/88
 
 
Standardpistol, 15m. – Klasse Senior 2 Hånd – 2
1 97964 Jens Jørgen Nielsen 10-282 Jelling fS Skydning 257/90
2 21331 Bendt Lykke Andersen 10-001 Horsens Skyttekreds 247/81
3 20681 Hans O. Hansen 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 236/77
4 20736 Allan Petersen 10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 235/73
 
 
Standardpistol, 15m. – Klasse Voksen 2 Hånd – 1
1 35317 Søren Madsen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 280/91
2 115942 Jens Bo Jørgensen 06-030 Ulstrup Skytteforening 278/91
3 34791 Henrik Nielsen 10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 277/90
4 123694 Jens Peder Jørgensen 10-001 Horsens Skyttekreds 266/89
5 34696 Hans Jørgen Nielsen 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 254/91
6 116746 Heinz Fischer 10-001 Horsens Skyttekreds 228/68
 
 
Standardpistol, 15m. – Klasse Voksen 2 Hånd – 2
1 95739 Christian Stigaard 10-001 Horsens Skyttekreds 277/93
2 77605 Helle Watz 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 251/87
3 121679 John Christian Gerhauge 10-011 Ølsted Skytteforening 245/87
4 20987 Morten Bjerremand Mortensen 10-001 Horsens Skyttekreds 235/76
5 34794 Helle Høgh Nielsen 10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 214/78